Ünlü Analistler: Bu Altcoin 1.000 Dolara Gidiyor!

Düşen piyasasının ardından hangi altcoin alınmalı tartışmaları sürüyor. Dip fiyattan toplamak isteyen yatırımcılar için analistler iki altcoine işaret etti.

Dikkat çeken o altcoin

XRP topluluğunda tanınmış iki analist, ArriC ve JackTheRippler, XRP’nin 1.000 dolarlık bir fiyat seviyesine sıçrama olasılığı için çok ciddi argümanlar öne sürdü. XRP’nin mevcut 1 dolar eşiğini aşma mücadelesi veriyor. Altcoin 0.5 doların altına düşme riski göz önünde bulundurulmasına rağmen, piyasa analistleri potansiyel konusunda iyimser bir görünüm sergiliyor. Grafikler bu boğa sezonunda XRP’nin 10 ve 27 dolar gibi iki basamaklı değerlere önemli fiyat artışları gösterebileceğini işaret etmekte. Bu arada, XRP için en cesur fiyat hedeflerinden biri 1.000 dolarlık fiyat tahmini. Bu tahmin, iki analistin katkısıyla meydana geldi. XRP’nin 0.5283 dolarlık piyasa değerinden %189.186’lık bir büyümeyi öngörmekte.

XRP arzı yakın mı?

ArriC’e göre, bu tahminin temeli, kripto varlıklarının değerlemelerinin doğası üzerine kurulu. Analist, özellikle Bitcoin’in geçmişteki fiyat artışını referans almıştır. XRP’nin 1.000 dolara ulaşma olasılığına ilişkin mevcut kuşkuların da bu şüpheleri yansıttığını savundu. ArriC, XRP’nin 1.000 dolara ulaşmasının sadece mütevazı bir başarı olduğuna inanıyor. Analiste göre, XRP’nin blok zinciri XRP Ledger, bir yardımcı protokol olarak hizmet veren bir değer tokenize etme aracıdır. Bu nedenle, tokenizasyon potansiyeli oldukça büyüktür.

XRPL AMM havuzlarına kilitlenen XRP miktarı, bir arz şoku potansiyeline işaret ediyor gibi. Buna rağmen bu miktarın henüz kripto piyasasını etkileyecek kadar önemli değil. Ancak, bu AMM havuzlarının benimsenmenin patlama yapacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte önümüzdeki birkaç yıl içinde XRP’nin dolaşımdaki arzının büyük bir kısmını tüketebileceğini tetiklemekte.

Yükselen XRP arzı neye işaret ediyor?

XRPL, AMM havuzlarında kilitlenen XRP miktarı 2.1 milyonu aşarak dikkat çekti. Bu durum, otomatik piyasa yapıcı işlevinin XRP arzında bir şok yaratabileceği spekülasyonlarına yol açtı. XRP Ledger, etkili DeFi protokollerinin entegrasyonu ile daha dirençli bir ekosisteme dönüşüyor. Özellikle, ağ katılımcılarından önemli ilgi gören yeni uygulanan AMM işlevselliği, bu gelişmenin bir göstergesi. Ancak, AMM işlevselliği, likidite sağlayıcıların jetonlarını geri çekmesi nedeniyle kullanılamaz hale geldiği bir sorunla karşılaştı. Bu durum, kilitli XRP miktarını 279,000’e düşürdü.

Kriptokoin.com haberimize ve en son açıklamalara göre, XRPL dUNL doğrulayıcısı Vet, düzeltme sonrası sadece dört gün içinde 2.1 milyon barajını aştı. 2.121.475 XRP’nin AMM havuzlarında kilitli olduğunu onayladı. Ancak, XRPScan verilerine göre, bu rakamın şu anda 2.175.911 XRP’ye yükseldiği görülmekte. Buna rağmen, bu havuzlarda kilitlenen XRP miktarı, dolaşımdaki arzın sadece %0.0039’unu temsil ediyor. Piyasa yorumcuları AMM işlevselliğinin XRP arzında bir şok yaratma potansiyeline sahip olabileceğini iddiası mevcut. Zach Rector gibi bazı analistler, bu argümanı desteklemiştir. Ancak, bu hedef spekülatif olmaya devam etmektedir. Bu arada, bir arz şoku, bir varlığın mevcut arzında ani ve önemli bir değişikliktir ve kıtlığını etkileyerek potansiyel olarak fiyat trendini etkileyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x